Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Komisja (Eurostat) opublikowała sprawozdanie dotyczące celów zrównoważonego rozwoju w Unii Europejskiej – wydanie z 2022 r.
Dane zawarte w sprawozdaniu pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat UE poczyniła postępy w realizacji większości celów, zgodnie z priorytetami Komisji w kluczowych obszarach polityki, takich jak Europejski Zielony Ład, strategia cyfrowa i Plan działania na rzecz Europejskiego filaru praw socjalnych.

Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej, opublikował dzisiaj „Sustainable development in the European Union – 2022 monitoring report on progress towards the SDGs in an EU context” [Zrównoważony rozwój w Unii Europejskiej – sprawozdanie monitorujące z postępów w realizacji celów zrównoważonego rozwoju w kontekście UE - wydanie z 2022 r.].

 

Dane zawarte w sprawozdaniu pokazują, że w ciągu ostatnich pięciu lat UE poczyniła postępy w realizacji większości celów, zgodnie z priorytetami Komisji w kluczowych obszarach polityki, takich jak Europejski Zielony Ład, strategia cyfrowa i Plan działania na rzecz Europejskiego filaru praw socjalnych. Chociaż postępy w osiąganiu niektórych celów były szybsze niż w przypadku innych, odejście od celów zrównoważonego rozwoju miało miejsce tylko w kilku konkretnych obszarach.

 

Instrument NextGenerationEU przyjęty przez Komisję w odpowiedzi na pandemię oraz reformy i inwestycje przewidziane przez państwa członkowskie w ich planach odbudowy i zwiększania odporności w znacznym stopniu przyczynią się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju w UE w przyszłości – ocenia KE.

 

Postępy w realizacji poszczególnych celów zrównoważonego rozwoju obrazuje poniższa infografika. Postępy w realizacji celów w dziedzinie zdrowia i dobrostanu (cel zrównoważonego rozwoju nr 3), odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji (cel nr 12), działań w dziedzinie klimatu (cel nr 13) i celu „zero głodu” (cel zrównoważonego rozwoju nr 2) były umiarkowane.

 

KE

Dodatkowe informacje: https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/pl/IP_22_3212


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij