Legislacja
Food-Lex
 
Dodatki do żywności
i aromaty
 
Zanieczyszczenia
 
RWS - Referencyjne Wartości Spożycia
 
Trzymaj Formę !

   

 pl   en             
 
Jesteś tutaj: strona główna > AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI
Prace Parlamentu Europejskiego z zakresu reklamy telewizyjnej produktów spożywczych
W Parlamencie Europejskim trwają prace zmierzające do wprowadzenia zmian do Dyrektywy 89/552/EEC ograniczających możliwość reklamowania niektórych produktów spożywczych w przekazach telewizyjnych kierowanych do dzieci i młodzieży.
W dniu 13 listopada 2006 w Komitecie ds. Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego odbyło się głosowanie nt. poprawek przedstawionych w specjalnym raporcie przez Ruth Hieronymi.


Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” postulowało odrzucenie czterech poprawek zawartych w tym raporcie, ponieważ naszym zdaniem poprawki zaproponowane przez członków Komisji ds. Kultury i Edukacji Parlamentu Europejskiego dotyczące ograniczeń w reklamie niektórych kategorii produktów żywnościowych wykraczają w znacznym stopniu poza szeroko pojęte działania prozdrowotne. Nie korespondują one również z wyznaczonymi przez Europejską Platformę ds. Diety, Aktywności Fizycznej i Zdrowia zaleceniami dla przemysłu żywnościowego, dotyczącymi tworzenia kodeksów reklamy opartych na zasadach samoregulacji. Kodeksy te są z sukcesem wprowadzane w szeregu krajach Unii Europejskiej w tym w Polsce. Zawarte w nich zasady w pełni gwarantują rzetelność przekazu reklamowego oraz uwzględniają specyfikę przekazu skierowanego do dzieci. 
Pełne uzasadnienie naszych wątpliwości zostało wyrażone w stanowisku opracowanym przez PFPŻ.
Wynik głosowania okazał się zgodny z postulatami PFPŻ, tzn. jedna poprawka została wycofana, dwie odrzucono, natomiast w przypadku czwartej poprawki dokonano zmiany jej brzmienia.

Pierwsze czytanie plenarne projektu dyrektywy zmieniającej Dyrektywę 89/552/EEC w Parlamencie Europejskim zaplanowano na połowę grudnia br. (11-14.12.2006). Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności” będzie aktywnie monitorować przebieg prac legislacyjnych z tego zakresu.


Dodaj do:   Dodaj kanał RSSRSS   Dodaj do facebook.comFacebook

pełna lista aktualności

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Członkowie PFPŻ ZP

Dołącz do nas!
Serwis PFPŻ wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie.
Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie
zamknij